Dominikánská republika informace

 

 

Dominikánská republika informace

 

Dominikánská republika informace co nabízíme

 

Při našich toulkách světem jsme narazili na širokou skupinu cestovatelů a dobrodruhů, pro které jsou některé destinace takřka zapovězeny. Ať již z důvodu vysokých cen pobytů s cestovními kancelářemi, nebo třeba kvůli jazykové bariéře. Tahle myšlenka byla u zrodu našeho projektu…

Ačkoliv jsme v Dominikánské republice začali jako hosté, stal se z ní pomalu náš domov. Poznali jsme místní, jejich kulturou a způsob života. Ačkoliv není dne, kdy bychom se o ostrově Hispaniola nenaučili něco nového, tak rádi pomáháme dalším cestovatelům navštívit tento tropický ráj.

Začali jsme celý náš projekt postupně budovat na tom, abychom dokázali cestovatelům dopřát možnost poznat Dominikánskou republiku v celé svojí kráse. Počínaje ebookem  plnným rad jak vůbec do tohoto tropického ráje co nejlevněji, ale nejpohodlněji docestovat, konče tím, že jsme začali nabízet cestovatelům ubytování v soukromí u nás doma.

 

Proto nabízíme ubytování u nás doma a to včetně snídání. Nemáme problém kohokoliv pohostit i večeří, ale snažíme se dodávat i práci místním, protože oni jsou tady doma, a hlavně jsou na turismu přílivu peněz ze zahraničí závislí. Proto našim hostům rádi domluvíme od večeře u mamky našich přátel, po výlet na koních u našeho kamaráda za neturistické ceny.

Podívejte se i na zážitky, které můžete u nás v Puerto Plata zažít. Vždyť o tom to cestování přece je – poznat, ochutnat a užít si!

 

Dominikánská republika informace – poznat, jak žijí místní

Jednu věc si asi musíme přiznat… Neočekávejte u nás luxusní 5* hotel a sluhu, který bude za vámi celou dobu chodit. Bydlíme na místní poměry ještě velmi luxusně, takže očekávejte svůj pokoj a svoji koupelnu, ale pořád jsme normální skromní lidé, kteří si na luxus úplně nepotrpí…

Tím, že se snažíme v co nejvyšší míře podporovat místní, tak v případě, že vám domluvíme někoho z našich známých, nemějte prosím přehnané očekávání co do některých standardů, jak jsme z česka zvyklí.

Naši kamarádi se už naučili, že mají být přesní (protože dominikánská hodina určitě nemá „pouze“ 60 minut), ale zároveň jsou místní lidé, kteří jsou zvyklí žít za zlomek životních nákladů evropana… Co tím chceme říct? Nikdy se nestane, že bychom vás poslali do rizika, ale taky neočekávejte, že budete u Pedrovy mamky večeřet stříbrným příborem a na koních budete mít úplně novou přilbu. 

Dominikánská republika informace

ubytování

Jelikož celý náš projekt stojí na tom, že se snažíme cestovatelům, kteří jsou odkázání na cestovku nabídnou levnou, spolehlivou a bezpečnou variantu cesty do karibského ráje – Dominikánské republiky, rádi každého ubytujeme u nás doma. Poznáte nás dva, našeho kocoura, naše kamarády a známé a pořádně nasajete dominikánský život. Půjčíme vám náš telefon s dominikánskou simkou a daty, nebo vám půjčíme našeho skútra a řekneme, kam si máte zajet na klidnou pláž… Chcete ochutnat opravdovou dominikánskou kuchyni? Zavoláme našim známým a jejich mamka vám uvaří opravdový dominikánský zážitek. O snídaně se pro vás postaráme vždy, a pokud chcete s námi i večeřet? U nás není nic problém.

Jestli chcete mít svoje soukromí, nebo si s námi dát šťávu z cukrové třtiny s místním rumem je jenom na vás…

Více o nocování u nás…

doprava

Cestování po vlastní ose není pro každého. Pokud se vám nechce řešit místní dopravu taxíkem, nebo snad autobusem, nebojte se nám říct. Máme auto pro 7 lidí, takže se k nám v pohodě vleze i menší skupina cestovatelů, a kdybychom náhodou nemohli a vy uměli alespoň anglicky, odveze vás někdo z našich kamarádů. Minimálně budete mít jistotu, že budete mít odvoz v domluvený čas, protože v téhle zemi „nemá hodina 60 minut“.

Více o cestování s námi…

Více o cestování po vlastní ose po Dominikánské republice…

zážitky

Součástí našeho projektu je i podpora místních lidí. Dominikánská republika není zrovna bohatá země a turismus pro ni hraje dosti zásadní ekonomickou roli. Realita je ovšem taková, že taková situace jde ruku v ruce s „ne úplně upřímnými nabídkami“… Proto vás pustíme pouze s našimi prověřenými známými. Lidmi, kteří jedou na stejné vlně, jako my.

Chcete se projet na koních? Žádný problém, ale neočekávejte voňavé stáje pro turisty a novou přilbu. Za to, ale očekávejte netýrané a nepřetěžované koně a výlet k vodopádům, kam prostě turisti nejezdí. No a narazíte na jazykovou bariéru, přidáme se k vám.

Více o zážitcích s námi…

 

 

SPOJTE SE S NÁMI

Chcete nás navštívit? Napište nám na sociálních sítích, zarezervujte si bydlení u nás na bookingu, nebo airbnb, nebo nám napište email.

KONTAKT