fbpx

Dominikánská republika covid

dominikánská republika covid

Dominikánská vláda o sobě tvrdí, že se poprala s kombinací globální pandemie a turismu nejlépe na světě. Je to populismus, nebo realita?

Dominikánská republika nasadila na jaře roku 2020 dílčí opatření, které postupně eskalovaly v omezení turismu na jednotlivé měsíce. Posléze znovu stavidla přílivu turistů otevřela za daných podmínek. V čase se potom už měnily pouze jednotlivé dílčí body aktuálních reakcí na ona známá „čísla“…

Turismus začal normálně fungovat, místní vláda nastavila určitý minimální standard služeb a vytvořila speciální pobídku v podobě bezúplatného pojištní turistů proti COVIDu – onemocněl-li turista při dovolené, nepotřeboval ani svoje pojištění a dominikánská vláda za něj veškeré výlohy uhradila.

Jaký byl výsledek? Pozitivní. Čísla nijak extrémně nerostla a turisté do země proudili a utráceli peníze. Jestli je to výsledkem kvalitní analytické práce a dobrých opatření, nebo třeba jen sluníčkem, pohodou a zdravým životním stylem je otázkou, ale pravdou je, že DOMINIKÁNSKÁ REPUBLIKA JE TURISTŮM OTEVŘENÁ!

V čase se tu mění dílčí opatření, takže se například občas objeví zákaz vycházení (toho času ve všední dny od 22:00 do 5:00 s tím, že domů se můžete odkudkoliv vracet až do 24:00). Roušky pouze ve vnitřních veřejných prostorech a vše se neustále dezinfikuje. Místí mají rádi svůj klid, ale rádi respektují smysluplná opatření, která jim ochrání jejich zdroj příjmů, což je turismus.

 

Dominikánská republika covid

“The Dominican Republic is a really good example of how governments should be handling this current Covid-19 crisis as you can clearly see through this chart the peaks and troughs of international arrivals pending on government announcements and the safety measures put in place” – Olivier Ponti, VP of Insights at ForwardKeys

Jedna z posledních novinek je povinnost cestujících, kteří přilétají vyplnit online formulář o tom, že jsou covid negativní.

Pokud potřebujete jakoukoliv radu k dovolené u nás v Dominikánské republice, napište nám, nebo nás sledujte na našem FB.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>