fbpx

Dominikánská republika kdy jet

Dominikánská republika kdy jet

„Počasí se nebojte – je stabilní a prakticky stejné po celý rok. Největší rozdíl je ale v cenách letenek, ubytování a zážitků!“

Dominikánská republika kdy jet

Doporučit nejlepší termín není zase úplně lehké. Většina lidí doporučuje za ideální termín jaro, přesněji přelom dubna a března. Turistická sezóna končí a pláže a atrakce jsou trochu volnější… Realita je za nás trochu jiná. My všem doporučujeme konec českých prázdnin. Proč? Protože za prvé jsou nejlevnější letenky a končí „letní“ turistická sezóna. Až teď jsou pláže opravdu prázdné a vše je levnější. Počínaje ubytováním, konče zážitky. U nás na severu v Puerto Plata je počasí celý rok prakticky stejné (více v článku Dominikánská republika – počasí. Maximálně vás překvapí tropický deštík (což je v reálu asi tak cistena vody na metr čteverční), ale přežene se v rámci desítek minut a za chvíli je sucho. Levnější letenky a prázdnější ulice vám tento jev vynahradí… Co na tom máme nejraději my, je nejteplejší moře za celý rok.

Pokud vás zajímají rozdíly v cenách letenek, tak se při zvolení dobrého data dostanete i na třetinu (!!!) ceny letenek v sezóně. To je už pěkných ušetřených peněž, že? Mrkněte na srovnávač a přesvědčte se sami! Nejhorší termín jaký byste (bohužel) mohli vybrat jsou vánoce. Ne ze by nebylo zvláštní pozorovat jak dominikánci slaví vánoce (a že je slaví pomalu více jak my v ČR), ale všechno je pro turisty dražší. Na druhou stranu, vánoce pod palmami a s umělými stromečky s umělým sněhem mají taky své kouzlo. 

 

Dominikánská republika je rájem endemitů, ale nežije v ní nic (smrtelně jedovatého). Proto rádi chodíme do vnitrozemí a užíváme si výšlapy po horách a džungli. Pokud vás láká to stejné, dejte si pozor právě na říjen a listopad. Na Pico Duarte nechcete chytit bouřku. Ale zase jsou škorpióni schovaní v dírách a nevyhřívají se na sluníčku. No každý měsíc tady má opravdu svoje specifika..

Nejsnazší bude, když nám napíšete zprávu a my vám už pomůžeme vybrat ten nejlepší termín! 

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>