dominikánská republika PUERTO PLATA výlety

 

dominikánská republika PUERTO PLATA výlety

 

Okolí Puerto Plata nabízí spoustu možností pro zábavu a rekreaci. Počínaje kilometry prázdných osamocených pláží, přes lanovku na horu s národním parkem Parque Nacional Isabel de Torres. Lanovka tedy v momentě nejezdí, protože už od jara 2021 čekají na dodávku kuličkových ložisek, ale třeba se dočkáme :). To je tak, když se něco pořádně neservisuje 40 let…

V Dominikánské republice těžko najdete místo, kde se nevečírkuje, nebo alespoň něco neslaví je také poměrně velký problém, takže si na své přijdou i fanoušci „las fiestas“. U nás v Puerto Plata se každý víkendový večer sejde takřka celé město na Malecónu, pije pivo, rum a griluje.

Pokud patříte k nadšencům do turistiky, vyrate od nás na jih, protože za druhým největším městem Dominikánské republiky – Santiago de los Caballeros začínají nejvyšší hory ostrova Hispaniola. Díky tomu, že se krajina na jih od nás lehce zvedá je okolí doslova poseto soutěskami s říčkami s nádhernou čistou vodou. Kousek cesty od nás máme druhou nejvyšší horu DR  a pokud ji chcete společně šlápnout, tak je to velmi příjemný trek i s cestou tak na půl dne.

Pokud máte zájem vyrazit do místního tropického lesíku, který se se stoupající nadmořskou výškou postupně změní v jehličnaté lesy ne nepodobné  severní Americe, rádi vás nasměrujeme, doprovodíme, půjčíme skútr, nebo domluvíme někoho místního, který vám nejlépe ukáže, kde se vykoupat v jezírku s vodopádem.

Okolí samozřejmě obsahuje i spoustu turistických atrakcí, takže pokud máte zájem zaplavat si s delfíny, nebo jít krmit opičky do opičího azylu, zvládnete to v pohodě i na naší motorce.

Co našim hostům doporučujeme raději je výlet na koních a návštěva místních zemědělců. Ostatně občas není na škodu „nechat být“. Uvolnit se v sedle a nechat se vést osudem a chutí za zážitky a poznat něco úplně jiného…

dominikánská republika PUERTO PLATA výlety

 

Puerto Plata nabízí, stejně jako celý Dominikánská republika nespočet možností vyžití a zážitků. Rádi zprostředkujeme výlety s místními.

Jestli chcete zažívat po vlastní ose, půjčte si náš skútra a vydejte se rovnou za nosem. Pokud budete potřebovat poradit na cestě, nebo jakkoliv pomoct, zvednete telefon a zavoláte nám.

Pokud chcete vyrazit s námi třeba na výšlap do hor, stačí nám říct. Rádi každému tento tropický ráj ukážeme. Stejně tak vám rádi uděláme průvodce a tlumočníky po celé Dominikánské republice. Pokud nemáte velkou zkušenost s cestováním po vlastní ose, určitě zažijete úplně jiný zážitek, než jako turista.

No a nakonec možnost, kterou mi sami podporujeme nejvíce. Řeknete nám, co chcete vidět a zažít. Ať již večeři u místních, projížďku na koních, nebo třeba návštěvu pěstitele tabáku. Domluvíme vám výlet s našimi místními přáteli a vy zažijete něco úplně jiného. Poznáte místní lidi a vyhnete se turistickým pastem. Pokud budete mít strach z komunikace, přidáme se k vám.

Pokud se chcete předem informovat  o možnostech, které tady máme, napište nám zprávu.

Dominikánská republika PUERTO PLATA výlety

pláže

Do deseti minut pěší chůze z našeho domu jste na krásné pláži. Pokud chcete zažít ten pocit prázdné pláže a absolutního soukromí, tak vás nasměrujeme na pláže vzdálené už od 15 minut autem. Místní na ně nechodí, tak si odpočinete a třeba se vám i podaří utrhnout a otevřít čerstvý kokos.

hory

Přímo z Puerto Plata jezdí lanovka do národního parku, který je umístěn na vrcholku nejvyšší hory v okolí. Nádherný výhled se určitě vyplatí za lístek v ceně zhruba 10 Kč.

Krajina se poté začíná lehce vlnit a všude najdete průsmyky, potoky a vodopády. Místní nabízejí organizované výlety na canoyning, ale pokud jenom chcete zažít koupání pod tropickým vodopádem, optejte se nás, kde ho najít.

 lidi

Kořením tropického ráje jménem Dominikánská republika jsou místní. Jejich kolorit i ráz se různí, ale pořád platí, že se k druhým chovají přátelsky, hezky a docení zájem o jejich kulturu a život.

Jsou hrdí na své tradiční hodnoty a rádi si s vámi popovídají, jak je dominikána nejlepším místem k životu.

Moc se od nás neliší tím, že pijí rádi pivo a rum. Jen ten jejich je mnohem lepší, než náš, tak pokud vám někdo nabídne pár společných chvilek na skleničkou, určitě neodmítejte!

 

poznávačka puerto plata

teleferico puerto plata

 

 

 • Prohlídka historického centra
 • Čerstvý kokos ke svačině
 • Růžová ulička
 • Pevnost
 • Dominikánský oběd – plato de día
 • Exkurze s degustací do Rumárny Ron Marcorix
 • Exkurze do čokoládovny s ochutnávkou
 • Výlet do národního parku Parque Nacional Isabel de Torres.
 • Drink na Malecónu a ukázka večerního života v Puerto Plata

 

 

Tohle je takový trochu turistický výlet, protože vás přece nenecháme proběhnout Puerto Plata bez poznání těch slavných „turistických pastí“…

Jen vám k nim řekneme, co si nekupovat a na co si dát pozor.

Je to program nakonec skoro na celý den a trochu se při něm opijete, ale dozajista si ho užijete.

Součástí výletu jsou degustace, oběd a občerstvovací zastávky. Samozřejmě vás odvezeme a doprovodíme všude a povíme vám zajímavosti o místním životu.

Tuto trasu si samozřejmě můžete objet  sami, ale s námi půjdete na jistotu a budete mít vše pěkně v jednom dni.

cokoladovna puerto plata

rumarna puerto plata

 

27 CHARCOS + video
výlet do hor s obědem

 

27 vodopádů puerto plata

 

 

 • 27 Charcos
 • libra nejlepšího Chicharrónu v okolí + příloha
 • PIvo / voda / coca cola
 • Panoramatická cesta a vyhlídky po okolí

 

 

Po snídani pěkně z rána vyjedeme na 27 vodopádů. Dáme vám instrukce co si sebou vzít, co nechat v autě atd. Na místě půjdeme s vámi a vezmeme s sebou naše GOPRO a uděláme vám parádní video a fotky.

Co od 27 charcos čekat? Podle toho na kolik se toho cítíte se domluvíme jak dlouhý okruh chcete zažít. I samozřejmě podle aktuálního množství vody a možností v areálu.

Nejdřív nás čeká cca 30 min výšlap a potom zažijete parádní canyoning. Budete skákat do skalních jezírek, budete sjíždět přírodní tobogány… No bude to velká sranda a zažijete opravdu něco nového. Výbavu vám půjčí na místě.

No a potom vás vezmeme do hor na místa, kde nepotkáte turisty. Na začátku cesty do hor vás vezmeme na nejlepší chicharrón v okolí a potom vyrazíme dál do hor a ukážeme vám místní neskutečnou přírodu. Po cestě se zastavíme na pivo, čerstvé ovoce apod. V zásadě poznáte místa, které nemáte šanci sami najít.

chicharron puerto plata

 

 

hory puerto plata

 

 

„V momentě kdy jsem to nechal být, to všechno přišlo ke mě“

ralph smart – psycholog a spisovatel