fbpx

dominikánská republika zážitky

 

dominikánská republika zážitky

 

Okolí Puerto Plata nabízí spoustu možností pro zábavu a rekreaci. Počínaje kilometry prázdných osamocených pláží, přes lanovku na horu s národním parkem Parque Nacional Isabel de Torres. 

Najít v Dominikánské republice místo, kde se nevečírkuje, nebo alespoň něco neslaví je také poměrně velký problém, takže si na své přijdou i fanoušci „las fiestas“.

Nadšenci do turistiky z Puerto Platy vyrážejí na jih, kdy za druhým největším městem Dominikánské republiky – Santiago de los Caballeros začínají nejvyšší hory ostrova Hispaniola. Díky tomu, že se krajina na jih od nás lehce zvedá je okolí doslova poseto soutěskami s říčkami s nádhernou čistou vodou.

Pokud máte zájem vyrazit do místního tropického lesíku, který se se stoupající nadmořskou výškou postupně změní v jehličnaté lesy ne nepodobné  severní Americe, rádi vás nasměrujeme, doprovodíme, půjčíme skútr, nebo domluvíme někoho místního, který vám nejlépe ukáže, kde se vykoupat v jezírku s vodopádem.

Okolí samozřejmě obsahuje i spoustu turistických atrakcí, takže pokud máte zájem zaplavat si s delfíny, nebo jít krmit opičky do opičího azylu, zvládnete to v pohodě i na našem skútříku.

Co našim hostům doporučujeme raději je výlet na koních a návštěva místních zemědělců. Ostatně občas není na škodu „nechat být“. Uvolnit se v sedle a nechat se vést osudem a chutí za zážitky a poznat něco úplně jiného…

dominikánská republika zážitky – jak to u nás funguje

Puerto Plata nabízí, stejně jako celý Dominikánská republika nespočet možností vyžití a zážitků. Podívejte se do našeho ebooku a uvidíte sami, kolik toho tady jde zažít a vidět.

Pokud chcete zažívat po vlastní ose, půjčte si náš skútra a vydejte se rovnou za nosem. Pokud budete potřebovat poradit na cestě, nebo jakkoliv pomoct, zvednete telefon a zavoláte nám.

Pokud chcete vyrazit s námi třeba na výšlap do hor, stačí nám říct. Rádi každému tento tropický ráj ukážeme. Stejně tak vám rádi uděláme průvodce a tlumočníky po celé Dominikánské republice. Pokud nemáte velkou zkušenost s cestováním po vlastní ose, určitě zažijete úplně jiný zážitek, než jako turista.

No a nakonec možnost, kterou mi sami podporujeme nejvíce. Řeknete nám, co chcete vidět a zažít. Ať již večeři u místních, projížďku na koních, nebo třeba návštěvu pěstitele tabáku. Domluvíme vám výlet s našimi místními přáteli a vy zažijete něco úplně jiného. Poznáte místní lidi a vyhnete se turistickým pastem. Pokud budete mít strach z komunikace, přidáme se k vám.

Pokud se chcete předem informovat  o možnostech, které tady máte, napište nám zprávu.

dominikánská republika zážitky

pláže

Do deseti minut pěší chůze z našeho domu jste na krásné pláži. Pokud chcete zažít ten pocit prázdné pláže a absolutního soukromí, tak vás nasměrujeme na pláže vzdálené už od 15 minut autem. Místní na ně nechodí, tak si odpočinete a třeba se vám i podaří utrhnout a otevřít čerstvý kokos.

hory

Přímo z Puerto Plata jezdí lanovka do národního parku, který je umístěn na vrcholku nejvyšší hory v okolí. Nádherný výhled se určitě vyplatí za lístek v ceně zhruba 10 Kč.

Krajina se poté začíná lehce vlnit a všude najdete průsmyky, potoky a vodopády. Místní nabízejí organizované výlety na canoyning, ale pokud jenom chcete zažít koupání pod tropickým vodopádem, optejte se nás, kde ho najít.

 lidi

Kořením tropického ráje jménem Dominikánská republika jsou místní. Jejich kolorit i ráz se různí, ale pořád platí, že se k druhým chovají přátelsky, hezky a docení zájem o jejich kulturu a život.

Jsou hrdí na své tradiční hodnoty a rádi si s vámi popovídají, jak je dominikána nejlepším místem k životu.

Moc se od nás neliší tím, že pijí rádi pivo a rum. Jen ten jejich je mnohem lepší, než náš, tak pokud vám někdo nabídne pár společných chvilek na skleničkou, určitě neodmítejte!

 

 

„V momentě kdy jsem to nechal být, to všechno přišlo ke mě“

ralph smart – psycholog a spisovatel